Kam vyraziť v letnom období na výlety v Česku? Poradíme vám

Napriek tomu, že je Česká republika pomerne malá krajina, poskytuje neuveriteľné množstvo turistických atrakcií. V každom kraji nájdete bohaté vyžitie, ale záleží na tom, či preferujete poznávanie histórie, aktívny oddych, zábavu alebo kultúru. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme tipy na výlety. Predtým, než sa rozhodnete pre konkrétnu časť Českej republiky, si ujasnite, čo vám má vlastne dovolenka v Česku priniesť.

Juhočeský a Plzeňský kraj

Plzeňsko je veľmi preslávená oblasť, a to nielen pivovarom, ale aj ďalšími klenotmi. Určite za zmienku stoja interiéry navrhnuté Adolfom Loosom. Prídu si na svoje aj priaznivci prírodných skvostov, napríklad navštívte CHKO Český les. Zabudnúť nesmieme na Šumavu, Blanenský les a Novohradské hory. V letnom období sa zase osviežite v Lipne.

Karlovarský a Ústecký kraj

V prípade, že chcete podnikať výlety v Česku, preskúmajte Karlovarský a Ústecký kraj. Podmaní si vás jednoznačne národný park České Švajčiarsko so skalnou dominantou Pravčická brána. Karlovy Vary sú zase preslávené kúpeľníctvom a liečivými prameňmi.

Praha a Stredočeský kraj

Aj hlavné mesto má veľa es v rukáve. Prejdite sa Kráľovskou cestou, na ktorej uvidíte Prašnú bránu, Staromestské námestie, Karlov most aj Pražský hrad. Pre rodiny s deťmi je pripravená zoologická záhrada, na ktorú by ste si mali vyhradiť celý deň. Potom z metropoly smerujte do Kutnej Hory s ojedinelou Kostnicou. Za návštevu rozhodne stoja aj hrady a zámky Karlštejn, Konopiště či Loučeň. Vyššie spomínané lokality je len zlomok toho, čo vám Česká republika dokáže ponúknuť. Ak sa chcete pozrieť na ďalšie tipy na výlety, navštívte webovú stránku Venkazdyden.cz. Jedná sa o portál, kde na vás čaká množstvo zaujímavých informácií. Užite si dovolenku aj v našej krajine, nemusíte nutne vyrážať za hranice.

Publikované: 14. 06. 2022

Kategória: Dovolenka a cestovanie

Autor: Adéla Bumbálková