Krkonoše nie sú len o lyžiach

Nádherné Krkonoše, pýchu našich susedov, má mnoho lidí spojené předovšetkým s lyžováním a bežkami. Vedia však ale aj v zime ponúknuť mnoho ďalších možností ako stráviť voľný čas ako partia priateľov i rodina s deťmi.

Nie každého lákajú lyže alebo bežky, alebo si skrátka chceme užiť Krkonoše aj inak ako len na dvoch doskách. Aj v zime je v Krkonošiach na výber mnoho aktivít a miest, ktoré stoja za to navštíviť. Krkonoše sú pretkané náučnými chodníkmi, ktoré okrem nových informácií ponúkajú aj úžasné výhľady a prechádzky jedinečnou prírodou. Tá očarí malých aj veľkých. Obľúbenou atrakciou je Stezka korunami stromů, ktorá vyrástla v Janských kúpeľoch. Je vysoká 45 m a pokiaľ práve nemrzne, je možné dole zísť tobogánom. To je pre deti veľké lákadlo, rovnako ako výhľad do okolitej krajiny. Pre aktívne deti ponúka zábavu aj herná krajina Pecka, umiestnená na konci lanovky nad Veľkou Úpou. Bludisko lanových chodníkov a preliezačiek vytvára drevené modely zvierat v nadživotnej veľkosti, prepletené povrazmi a úchytmi.

Zážitkom môže byť aj samotné ubytovanie v Krkonošiach, keď si vyberieme zaujímavú chatu alebo chalupu. V blízkosti. Čiernej bane sa nachádza unikátna drevenica Mlyn s wellness. Hlavnej obytnej miestnosti dominuje dubový veľký stôl, pochádzajúci z lesov pána Kinského, pri ktorom sa vek odhaduje na 180 rokov. Vyskúšať si tu možno aj pečenie v klasickej peci na drevo, posedenie pri krbových kachliach alebo si zaplávať vo vyhrievanom bazéne. Drevenica ponúkne zázemie po dlhej túre i dni plnom dobrodružstva s deťmi.

Hory sú v zime krásne a tiež nebezpečné. Je potrebné poznať dobre svoju kondíciu a myslieť dopredu na rôzne situácie, ktoré môžu nastať. Uprostred lyžiarskeho areálu je samozrejme k dispozícii všetko zázemie aj občerstvenie, ale na výlete mimo týchto areálov už nás môže zaskočiť napríklad rýchla zmena počasia.

Publikované: 14. 12. 2022

Kategória: Dovolenka a cestovanie

Autor: Adéla Bumbálková