9 tipov pre ženy so zdravotným postihnutím, ako si čo najlepšie užiť život

Ak ste žena žijúca so zdravotným postihnutím, mali by ste si uvedomiť, že nie ste sama; každý štvrtý dospelý Američan tiež žije so zdravotným postihnutím. Okrem toho až 76 % detí do sedemnásť rokov má tiež nejakú formu postihnutia

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uvádza, že takmer každý človek niekedy v živote zažije nejakú formu zdravotného postihnutia, hoci väčšina z nich bude len dočasná.

I keď sa to možno ľahšie povie, ako urobí, je možné žiť plnohodnotný život bez ohľadu na to, či je vaše postihnutie prítomné od narodenia, spôsobené starnutím alebo následkom nehody. So správnym prístupom môžete tieto ťažkosti prekonať a stať sa ešte výnimočnejším človekom.

Ste pripravení začať prekonávať zdravotné postihnutie tak, ako to urobili Hellen Kellerová a Stephen Hawking? Začnime!

1. Život s postihnutím (a radosť zo života) začína prijatím

Každý sa môže kedykoľvek stať účastníkom nehody a 63 milióny dopravných nehôd, ktoré sa stali v Spojených štátoch v roku 2015, to dokazujú Bohužiaľ, nie každý dokáže rýchlo prijať dôsledky, keď sa mu to stane a za jeho bolesť je zodpovedný niekto iný.

Je pochopiteľné, že v týchto prípadoch pociťujete ľútosť a hnev, ale nedovoľte, aby tieto emócie pohltili váš život. Aj keď sa chcete vrátiť späť a zmeniť to, čo sa stalo, nie je to možné.

Sústreďte sa čo najviac na veci, ktoré môžete urobiť teraz Prijať svoje postihnutie je jednou z vecí, ktoré môžete urobiť Možno bude chvíľu trvať, kým sa zbavíte všetkých frustrácií, ale je to prvý krok k tomu, aby ste do svojho života vrátili radosť.

2. Priznajte si, že potrebujete pomoc

Zo všetkých zdravotných postihnutí sú najčastejšie tie, ktoré ovplyvňujú mobilitu. Patria sem ťažkosti so sedením, státím, chôdzou, obliekaním a chôdzou po schodoch. Kognitívne poruchy, ako sú problémy s pamäťou a koncentráciou, sú druhou najčastejšou príčinou

Nezáleží na tom, aký typ postihnutia máte, je dôležité prijať skutočnosť, že potrebujete pomoc. Môžete napríklad potrebovať pomoc pri každodenných činnostiach, ako je nakupovanie alebo užívanie liekov. Môžete tiež potrebovať pomoc pri osobnej starostlivosti a hygiene.

Tieto opatrenia sa môžu zdať obmedzujúce vašu nezávislosť, ale mať pri sebe niekoho, kto vám pomôže postarať sa o seba, je oveľa bezpečnejšie. Nechcete riskovať ďalšiu nehodu, napríklad pošmyknutie a pád. Je dôležité si uvedomiť, že uklznutia a pády sú každoročne príčinou viac ako jedného milióna návštev pohotovosti.

3. Zvládnite veci, ktoré stále môžete robiť sami

Poznanie oblastí vášho života, ktoré si vyžadujú pomoc, vám pomôže pochopiť, čo ste schopní dosiahnuť samostatne To by mohlo byť pečenie chutných koláčov, z ktorých by sa každému nadšencovi dezertov zbiehali sliny. Prípadne môžete vytvoriť recepty na džemy a želé, ktoré môžete dokonca predávať, aby ste získali ďalší príjem.

Nezáleží na tom, čo ste ešte schopní robiť, napríklad variť, viesť účtovníctvo alebo organizovať domácnosť, robte to čo najlepšie. Získate tak nielen pocit úspechu, ale aj väčšiu sebestačnosť.

4. Osvojte si nový koníček alebo zručnosť

Premýšľajte o novom koníčku, napríklad o záhradkárčení alebo výrobe náhrdelníkov "urob si sám". Mohli by ste dokonca cvičiť dostatočne na to, aby ste z toho urobili ziskový biznis. Môže vám to pomôcť finančne a uľahčiť zvládanie zdravotného postihnutia.

5. Začnite podnikať doma

Mať zdravotné postihnutie môže znamenať tráviť veľa času doma To by vám však nemalo brániť stať sa vlastným šéfom. V skutočnosti môžete využiť túto príležitosť a pridať sa k 69 % US majitelia domácich podnikov!

Neznepokojujte sa, ak na začiatku nemáte veľa peňazí, pretože existujú pôžičky pre zdravotne postihnutých, ktoré vám môžu pomôcť pri začatí Finančné prostriedky môžete použiť napríklad na nákup notebooku, aby ste mohli začať podnikať v oblasti písania. Podstatné je nájsť si niečo, čo vás baví a čo vám prináša pocit hrdosti.

6. Nechajte sa rozmaznávať

Mať zdravotné postihnutie môže sťažovať život viac ako ľuďom bez postihnutia Preto je dobré vyhradiť si jeden deň v týždni na relaxáciu a oddych. Môže to byť čokoľvek od vyskúšania nového kozmetického trendu až po masáž - uistite sa, že si to naozaj užijete!

7. Nezabudnite na cvičenie

I pri zdravotnom postihnutí je dôležité cvičiť svaly a udržiavať krvný obeh. To pomáha vášmu telu produkovať viac endorfínov, čo sú hormóny, ktoré môžu pomôcť znížiť riziko úzkosti a depresie.

Cvičenie môže zvýšiť vašu svalovú silu a vytrvalosť, ako aj zlepšiť vašu celkovú pohodu

Dbajte na to, aby ste sa venovali fyzickým aktivitám, pri ktorých vám nehrozí riziko zranenia Nintendo Wii je zábavný spôsob, ako si každý týždeň zacvičiť Aerobik na stoličke a posilňovanie rúk v sede sú tiež skvelé kardio cvičenia

8. Buďte otvorení novým priateľom

Uistite sa, že sa spájate len s ľuďmi, ktorí sú rovnako skvelí ako vy. Môže byť ťažké nájsť ľudí, s ktorými môžete nadviazať zmysluplné priateľstvo, ale je to možné. Sú to ľudia, s ktorými môžete byť otvorení a úprimní a ktorí vám pomôžu prekonať ťažké chvíle.

9. Neobviňujte sa

Pri čítaní tohto článku je jasné, že túžite žiť lepší život napriek svojmu postihnutiu. To je obdivuhodné a svedčí to o tom, že ste sa stali silnejšou osobnosťou. Aj keď sa vyskytnú chvíle osamelosti a negatívnych pocitov, snažte sa na ne nezabúdať.

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je zavolať svojim blízkym alebo priateľom a pozvať ich, aby vyskúšali vaše nové chutné recepty. Ak máte stále problémy, pripomeňte si, že prvý krok tohto zoznamu ste už splnili.

Toto by vám malo pomôcť uvedomiť si, akí ste výnimoční a že sa nemusíte k sebe príliš kritizovať.

Šťastný život aj s postihnutím

Je jednoduché predpokladať, že ženy so zdravotným postihnutím majú nešťastný život Nemali by ste však dovoliť, aby takéto myšlienky negatívne ovplyvnili váš život z dlhodobého hľadiska. Dodržiavajte rady, ktoré sme vám poskytli, a pochopíte, že môžete mať spokojný život aj so zdravotným postihnutím.

Chcete si zvýšiť sebavedomie? Potom si pozrite náš zoznam módneho adaptívneho oblečenia pre ženy so zdravotným postihnutím!

Publikované: 15. 02. 2023 / Aktualizované: 15. 01. 2023

Kategória: Životný štýl

Autor: Adéla Bumbálková