Čo môžete zažiť počas dovolenky v Pieninách v zime a v lete?

Pieniny sú nádhernou prírodnou oblasťou, ktorá sa rozprestiera na hranici medzi Slovenskom a Poľskom. Táto lokalita je jedinečným miestom, kde nájdete bohaté prírodné krásy, kultúrne pamiatky a možnosti na aktívny oddych počas celého roka. Pozrime sa na to, čo všetko môžete v Pieninách zažiť, či už plánujete letnú dovolenku, alebo zimný výlet.

Čarovné Pieniny

Pieniny sú známe svojimi úchvatnými scenériami, a preto nie je nič nezvyčajné, ak tu narazíte na turistov aj zo vzdialenejších kútov Slovenska. Medzi najväčšie lákadlá regiónu patrí Pieninský národný park, v ktorom našli svoj domov rôznorodé druhy flóry a fauny. Objavte vzácne druhy rastlín a živočíchov v ich prirodzenom prostredí počas turistických aktivít.

Rieka Dunajec je tiež jednou z hlavných atrakcií Pienin. Môžete si vyskúšať plavbu cez malebné kaňony a obdivovať prírodné krásy alebo skúste výstup na Tri koruny. Vrch ponúka nezabudnuteľné výhľady na okolitú krajinu, preto si tu pokojne spravte piknik, aby ste mohli zotrvať dlhšie.

Letné aktivity v Pieninách

Ak vycestujete do Pienin v lete, môžete sa tešiť na dovolenku plnú aktívneho oddychu a objavovania. Medzi najpopulárnejšie letné aktivity patria:

1. Turistika a cykloturistika: Pieniny ponúkajú množstvo turistických a cykloturistických trás pre všetky úrovne zdatnosti. Trasy vedú cez lesy, lúky a horské hrebene, a tak môžete objavovať krásy prírody a vychutnávať si čerstvý vzduch.

2. Splavovanie Dunajca: Splav na drevených pltiach po rieke Dunajec je jedinečným zážitkom. Počas splavu si môžete vychutnať krásne výhľady na skalné útvary a zeleň okolo rieky.

3. Kúpanie a vodné športy: V lete sa môžete okúpať v čistých vodách Dunajca alebo sa vydať na výlet k jazerám a vodným nádržiam v okolí. Plavba na kajaku, kanoe alebo paddleboarding sú v lete tiež populárne.

4. Kúpele a wellness: Pieniny ponúkajú aj možnosť perfektne sa zrelaxovať v kúpeľoch a wellness centrách, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom aktivít.

Zimné aktivity v Pieninách

Zima v Pieninách prináša množstvo zábavy a športových aktivít pre milovníkov snehu. Medzi najobľúbenejšie zimné aktivity patria:

1. Lyžovanie a snowboarding: V okolí Pienin sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú zjazdovky pre začiatočníkov aj pokročilých. Krásna príroda a upravené svahy sa vám postarajú o skvelý zážitok.

2. Bežkovanie: Bežkárske trasy vedú cez nádherné zasnežené krajiny a umožňujú vám objavovať krásy Pienin v zimnom období.

3. Zimná turistika: Zimné turistické trasy vás prevedú cez zasnežené lesy a pohoria. Môžete si vychutnať ticho prírody a nádherné výhľady na zasnežené vrcholy. Malebné dedinky v Pieninách, ako napríklad Lesnica a Haligovce, ponúkajú pohľad do tradičného života a kultúry tohto regiónu.

Ubytujte sa v Pieninách

Aby sa vaša dovolenka v Pieninách vydarila, nezabudnite na vhodné ubytovanie. Kvalitne sa počas dovolenky vyspať je na nezaplatenie, veď predsa na dovolenku cestujeme najmä preto, aby sme si dobre oddýchli. Splní vaše nároky ubytovanie v apartmáne, penzióne alebo na chate? Alebo si vyberáte typy ubytovania podľa aktuálneho ročného obdobia? Chatu v lete a penzióny v zime? Vyberte si výhodné ubytovanie v Pieninách na stránkach fiemso.com a ubytujte sa podľa toho, či chcete mať poruke svah alebo iné významné turistické atrakcie. A keďže komunikujete priamo s ubytovateľom, nemusíte sa obávať žiadnych rezervačných poplatkov navyše.

Publikované: 26. 06. 2024

Kategória: Dovolenka a cestovanie

Autor: Kateřina Lásková